NÁŠ PŘÍBĚH

Někteří z Vás ví, čím si moje žena Blanka prošla. Potažmo i já a naše rodina a jak se nám změnily životy a to ne ze dne na den, ale z hodiny na hodinu.
Někdy je to jen okamžik. U nás to bylo prasklé aneurysma na tepně v mozku na levé hemisféře, plus následně další aneurysma na pravé hemisféře a dokonce i jedno skryté aneurysma na krční tepně. Když to shrnu a trochu zkrátím. Žena podstoupila tři operace. Ne vše dopadlo jak bylo z lékařského hlediska v plánu. Součtem necelý rok strávila po nemocnicích, léčeních a sanatoriích. To si takhle žijete a nevíte, že ve vás tiká taková to bomba. Žena ochrnula na polovinu těla. Po dvou letech ochrnutí a života na invalidním vozíku, kdy se spousty věcí učila od znova, přes všechny prognózy, že bude ležák, nebude si mě pamatovat a bude hýbat asi jen jednou rukou možná snad i jednou nohou, dnes přesto, přes bolest chodí. I když pro podporu často s holemi, ale chodí. Nejdůležitější je, že žije, vybojovala to. Jen díky rehabilitacím, každoročnímu cvičení, lázním a tréninku je dnes alespoň tam kde je. Nemůže sice běhat, bruslit, lyžovat, ale žije a snaží se žít opět na vlastních nohách, to co zvládne, co jí zdravotní stav dovolí. Kdo z vás ví, jaké to je z plnohodnotného zdravého života, skončit v 35 letech v invalidním důchodě a na invalidním vozíku, nebo o holích, věřte že chce to silnou vůli a oporu rodiny jít dál.
Po dlouhém léčení, si žena přála být něco platná a najít nějakou brigádu, nějakou práci na krátký úvazek. Věřte, že je těžké najít práci jako invalida. Nikde vás nečekají s otevřenou náručí, že máte zhoršenou paměť, nemůžete stát na nohou déle než 10 minut, nemůžete nic zvedat, nosit a hledáte práci na pár hodin denně.  Musíte si během dne minimálně na hodinu odpočinout . Až díky doporučené organizaci ERGO ACTIVE, kde žena podstoupila několik léčebných a tréninkových kursů, našla i další smysl života, když pomáhá dalším. Zase se cítí být platná a jsem na ní pyšný.
Začalo to prací mé ženy s nevidomými, což jak sama říkala, jí dávalo další hlubší smysl. No a zde se dostávám k PRVNÍMU IMPULSU. Dozvíte se jak ti lidé žijí, jak jsou stateční, samostatní, ale na druhou stranu jak jsou zranitelní a bez pomoci některé věci sami bez čtyřnohých přátel nezvládnou.
Pak jsme vedli hovor s kamarádem z rádia, že jejich rádio chce podpořit nějakou organizaci pro boj s neřízenou pyrotechnikou a blížícím se silvestrem a nekontrolovanými a neregulovanými ohňostroji. Kdy psi a vůbec nejen psi, jsou vystaveny brutálnímu stresu z následky který běžný člověk už nevnímá, to byl DRUHÝ IMPULS. No a když proběhl v létě 24.6.2021 na Moravě hurikán který zcela zlikvidoval 7 obcí, byla moje mamka toho času v lázních jen přes kopec v Luhačovicích a vyprávěla, jak z balkonu a pod okny hotelu viděli létat střechy a kusy čehokoli, co nebylo připoutáno k zemi. Všude v médiích byli vidět hasiči a záchranáři, kteří se svými psy hledali v sutinách přeživší, to byl s odstupem už poslední IMPULS. No a tak vznikla rychlá myšlenka fondu. A tak vznikly stanovy, kde všude a co všechno by mohl fond dělat a pomáhat. Poslední už byl jen název  a protože se od pradávna říká, že nejlepší přítel člověk je PES . A proto, že jsme se rozhodli hlavně podporovat pejsky, nejen ty opuštěné a týrané, ale i výchovu a péči štěńátek aby se z nich stali psy pro nevidomé, pro záchranáře a podporu lidí. Také psů co dělají velmi záslužnou canisterapii nebo pro útulky apod. Tak název už byl po našem záměru jasný.  Tak mě napadlo, že to bude "NEJLEPŠÍ PŘÍTEL"  . Každý druhý máme doma nějakého čtyřnohého miláčka.
Když vás doma vítá, nebo se ráno probudíte neřeší jakou máte náladu, co máte na sobě, kolik vážíte, kolik umíte řečí, nebo kolik máte peněz, prostě vás miluje. Já jsem od mala milovník zvířat, někdo z vás by si je i přál doma, ale život, nebo práce, jiné okolnosti nebo podmínky vám nedovolují mít svého čtyřnohého přítele. Pak jsou ale chvíle, kdy vám a nebo někomu z vašeho okolí takový pes může zachrání život. Někomu pak bude dokonce dělat po mnoho let společníka a nahradí mu v uvozovkách oči, nohy a nebo ruce. Napište mi vaše další nápady a podněty, budu za ně rád. Pojďte s námi také pomáhat a podpořte prosím náš skvělý projekt nadační fond NEJLEPŠÍ PŘÍTEL .

Číslo účtu pro provoz našeho nadačního fondu je 333 55 000 / 5500.
Navrhli jsme pěkné, číselné částky 111,- 222,- 333,- 555,- 999,- nebo i 1111,- 3333,- Kč atd..

Je to prostě jen na vás. Jakákoli částka je pomoc která se počítá a děkujeme za ni.

Dále náš transparentní účet, kam můžete zasílat příspěvky na realizaci našich projektů má jen o nulu navíc 🙂

Číslo transparentního účtu  je 333 55 0000 / 5500.

Ze srdce Vám děkuji za vaší podporu

s pozdravem a s úctou pro dobrou věc Vás zdraví
Petr Brych , zakladatel a předseda správní rady nadačního fondu
NEJLEPŠÍ PŘÍTEL