NÁŠ PŘÍBĚH

Někteří z vás ví, čím si moje žena Blanka prošla potažmo i já a rodina, jak se nám změnili životy ne ze dne na den, ale z hodiny na hodinu.
Někdy je to jen okamžik. U nás to bylo prasklé aneurysma na tepně v mozku na levé hemisfréře, plus následně další aneurysma na pravé hemisféře a pak skryté aneurysma na krční tepně. Když to shrnu a trochu zkrátím. Žena podstoupila tři operace. Ne vše dopadlo jak bylo z lékařského hlediska v plánu. Součtem necelý rok strávila po nemocnicích, léčeních a sanatoriích. To si takhle žijete a nevíte, že ve vás tiká takováto bomba. Žena ochrnula na polovinu těla. Po dvou letech ochrnutí a života na invalidním vozíku, kdy se spousty věcí učila od znova, přes všechny prognózy, že bude ležák, nebude si mě pamatovat a bude hýbat asi jen jednou rukou možná snad i jednou nohou, dnes přesto, že v bolestech a s podporou holí, chodí. Nejdůležitější je, že žije, vybojovala to. Jen díky rehabilitacím, každoročnímu cvičení, lázním a tréninku je dnes alespoň tam kde je. Nemůže sice běhat, bruslit, lyžovat, ale žije a snaží se žít opět na vlastních nohách, to co zvládne, co jí zdravotní stav dovolí. Kdo z vás ví, jaké to je z plnohodnotného zdravého života, skončit v 35 letech v invalidním důchodě a na invalidním vozíku, nebo o holích, věřte že chce to silnou vůli a oporu rodiny jít dál.
Po dlouhém léčení, si žena přála být něco platná a najít nějakou brigádu, nějakou práci na krátký úvazek. Věřte, že je těžké najít práci jako invalida. Nikde vás nečekají s otevřenou náručí, že máte zhoršenou paměť, nemůžete stát na nohou déle než 10 minut, nemůžete nic zvedat, nosit a hledáte práci na pár hodin denně.  Musíte si během dne minimálně na hodinu odpočinout . Až díky doporučené organizaci ERGO ACTIVE, kde žena podstoupila několik léčebných a tréninkových kursů, našla i nový smysl života. Zase se cítí být platná a jsem na ní pyšnej.
Pracuje s nevidomými, což jak sama říká jí dává hlubší smysl. No a zde se dostávám k PRVNÍMU IMPULSU. Dozvíte se jak ti lidé žijí, jak jsou stateční, samostatní, ale na druhou stranu jak jsou zranitelní a bez pomoci některé věci sami nezvládnou.
Pak jsme vedli hovor s kamarádem z rádia, že jejich rádio chce podpořit nějakou organizaci pro boj s neřízenou pyrotechnikou a blížícím se silvestrem a nekontrolovanými a neregulovanými ohňostroji. Kdy psi a vůbec nejen psi, jsou vystaveny brutálnímu stresu z následky který běžný člověk už nevnímá, to byl DRUHÝ IMPULS. No a když proběhl v létě na Moravě hurikán a moje mamka byla v lázních v Luhačovicích a vyprávěla, jak z balkonu hotelu viděli létat střechy a lítání záchranářů a hasičů pod okny sem a tam, vzpomněl jsem si znovu na ty záchranářské psy které hledali v sutinách přeživší, to byl s odstupem už TŘETÍ IMPULS. No a tak začala vznikat myšlenka fondu. To že v teamu máme kolegy, kteří s fondem a prací okolo už měli navíc zkušenost, bylo rozhodnuto a po několika měsících je to venku. A tak vznikly stanovy, kde všude a co všechno by mohl fond dělat a pomáhat. Poslední už byl jen název  a protože se od pradávna říká, že nejlepší přítel člověk je PES . A proto, že jsme se rozhodli hlavně podporovat pejsky, nejen ty opuštěné a týrané, ale i výchovu a péči štěnátek aby se z nich stali psi pro nevidomé, pro záchranáře, podporu lidí a psů co dělají canisterapii a útulky a další věci. Tak název už byl po našem zaměření jasný. Napadlo mě, bude to "NEJLEPŠÍ PŘÍTEL"  . Každý druhý máme doma nějakého čtyřnohého miláčka.
Když vás doma vítá, nebo se ráno probudíte neřeší jakou máte náladu, co máte na sobě, kolik vážíte, kolik umíte řečí, nebo kolik máte peněz, prostě vás miluje. Já jsem od mala milovník zvířat, někdo z vás by si je i přál doma, ale život práce, okolnosti nebo podmínky vám nedovolují mít svého čtyřnohého přítele. Pak jsou ale chvíle, kdy vám a nebo někomu z vašeho okolí takový pes může zachrání život a nebo někomu bude dělat po celý svůj život společníka a nahradí mu v uvozovkách oči, nohy a nebo ruce. Napište mi vaše další nápady a podněty, budu za ně rád. Pojďte s námi také pomáhat a podpořte prosím náš skvělý projekt nadační fond NEJLEPŠÍ PŘÍTEL .

Číslo účtu nadačního fondu je 333 55 000 / 5500.
Navrhli jsme pěkné číselné částky 111,- 222,- 333,- 555,- 999,- nebo i 1111,- 3333,- Kč . Je to prostě jen na vás.
Jakákoli částka je pomoc která se počítá. Děkujeme předem za vaší podporu.

s pozdravem a s úctou pro dobrou věc Vás zdraví
Petr Brych , zakladatel a předseda správní rady nadačního fondu
NEJLEPŠÍ PŘÍTEL